ČÍSLO POPISNÉ 280
Dům, který dnes známe, má za sebou bohatou historii. Jeho počátky sahají až do renesance. Po velkém požáru města byl obnoven podle projektu tesařského mistra Franze Schmidta, který svůj návrh předložil městu 18. června 1873. V roce 1913 však prošel zásadní proměnou.
Tehdejší majitelka, Theresie Hammerová, se rozhodla z domu učinit prestižní hotel a restauraci. Dostal název "Zum Weissen Löwen" (U bílého lva).
Projekt úpravy svěřila známému architektovi Maxi von Loosovi z Teplic. Ten se rozhodl pro výraznou modernizaci. Původní tři okna v přízemí nahradil trojicí širokých oken spojených jedním portálem. Tento nový portál byl výrazně širší a spojoval všechna okna do jednoho celku. Okna byla lemována polosloupy s kubickým zakončením zdobeným listovým dekorem. Polosloupy jsou částečně vystupující sloupy, které rámovaly okna. Jejich horní část měla tvar krychle a byla zdobena rostlinnými motivy. Fasáda byla pozdně secesní. Secese byl umělecký styl oblíbený na počátku 20. století, vyznačující se ornamentálními motivy. Běžný secesní dekor byl ale v tomto případě výrazně zploštěný. Loosův styl byl osobitý. Secesní ozdoby byly zjednodušené, téměř ploché, což dodávalo domu strohý a moderní vzhled.
Poslední výrazná úprava proběhla v roce 1920, kdy bylo okno v přízemí nahrazeno vstupním portálem s barokizující archivoltou. Archivolta je oblouk, který rámuje dveře nebo okno. V tomto případě byla inspirována barokním stylem. Původní stanová střecha byla nahrazena mansardovou, kterou doplnil karnýzový štít. Mansardová střecha je lomená střecha, která umožňuje využít podkroví k bydlení. Karnýz je výrazná římsa, který ukončuje stěnu a nese střechu. Štít je svislá část fasády nad římsou.
V moderní době zde sídlila Česká státní spořitelna (před rokem 1989), soukromá gynekologická ordinace nebo cestovní kancelář..V osmdesátých letech dvacátého století proběhla necitlivá modernizace, která určila dnešní podobu domu.